רוזצאה

רוזצאה (Rosacea)

המכונה לעיתים גם אקנה של הגיל המבוגר או קופרוז,שכיחה בעיקר באנשים עם עור בהיר ומופיעה לרוב אחרי גיל 30. תחילה מופיע אודם על הלחיים, המצח והסנטר. בהמשך יכולים להתפתח באותם אזורים פצעונים קטנים דמויי אקנה ונימיות דם מורחבות.

אילו תסמינים מזוהים עם רוזציאה?
הסמקה ואודם קבוע של עור הפנים: להרבה מהאנשים עם רוזציאה יש נטייה להסמקת העור. בתחילת המחלה הסומק מופיע ונעלם. בהמשך הוא הופך לאודם קבוע בלחיים, במצח ובסנטר

קשריות ופצעונים קטנים: במהלך השנים מופיעים אצל האנשים עם סבוריאה פצעונים אדומים קטנים הדומים לאקנה (פצעי בגרות). בניגוד לעור עם אקנה – לאנשים עם רוזציאה אין קומדונים (נקודות שחורות ולבנות) והפצעונים שלהם בדרך כלל אינם מופיעים על הצוואר הגב או החזה.

הרחבת נימיות דם: אצל חלק מהמטופלים ישנה הרחבה של נימיות דם בעיקר בלחיים ובסנטר.

איך מטפלים?

  • טיפול מקומי במשחות: קיימת הנחה שבחלק מהאנשים עם רוצה ישנו שגשוג יתר של טפיל הנקרא דמודקס Demodex המתיישב על בלוטות החלב בעור הפנים. טיפול בג’ל המכיל מטרונידרזול metronidazolיכול להביא להטבה מסוימת באנשים אלו.
  • טיפול באנטיביוטיקה: סוגי אנטיביוטיקה שונים, בעיקר מסוג מינוצקילין יכולים לפגוע בחיידקp acnes בבלוטות החלב והביא להטבה ברוזציאה. נראה שההשפעה נוספת של התרופות היא הפחתה בדלקת העור ובאודם. למשל הטיפול המינימאלי בתרופות אלו הוא חודשיים במעקב רופא עור.
  • טיפול בלייזר או IPL: לייזרים עם עור ממוקד יכולים להביא לכיווץ כלי הדם והנימיות המורחבות וכן להפחית את האדמומיות בעור.

במרפאה של ד"ר מגון ישנם מספר סוגי לייזרים בינהם: PULSE DYE LASER , IPL , LONG PULSE ND YAG שנועדו לטפל בבעיה במהירות וביעילות. יש צורך בסדרה של 2-4 טיפולים כשבסיום הטיפול יחול שינוי משמעותי באודם. הטיפול אינו כואב.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

שים/י ❤️: אין החזרים מקופ"ח אך בעלי ביטוחי בריאות פרטיים בחברות הביטוח יכולים לקבל החזר בכפוף לפוליסה הרלוונטית.