רוזצאה – קופרוז

רוזציאה היא מחלת עור כרונית המופיעה לרוב אחרי גיל 30 ומתבטאת באודם ניכר של עור הפנים, בעיקר על פני הלחיים, האף, המצח והסנטר. בשלב הראשון של המחלה הסומק מופיע ונעלם, אולם בהמשך נהפך לקבוע, גורם לאי נוחות ומהווה בעיה אסתטית. המחלה באה לידי ביטוי באודם (הסמקה),אדמומיות קבועה, כלי דם הנראים לעין, בליטות ופצעונים המלווים לעיתים בתחושת שריפה או עקצוץ. סימנים נוספים: גירוי עיני, יובש נראה לעין, עיבוי עורי, נפיחות (בצקת) ועוד.

רבים מאמינים כי רוזציאה היא מחלה שמקורה בהרחבת נימי הדם (מפני שמתאפיינת בהסמקה, אדמומיות והופעת כלי דם הנראים לעין).

גורמי הטריגרים הנפוצים ביותר: חשיפה לשמש, מתח נפשי, מזג אויר חם או קר, רוח, פעילות גופנית מאומצת, צריכת אלכוהול לרבות יין אדום, אמבט חם, מאכלים חריפים מוצרי קוסמטיקה, שונים,שתיית קפה.

טיפולים במרפאה:

על מנת למקסם את תוצאות הטיפול ד"ר מגון משלב טיפולים תרופתיים עם טיפולי לייזר מסוג PULSE DYE LASER. טיפולי לייזר, המתבצעים אחת לחודש. הטיפול נמשך כ- 20 דקות.

גישת הטיפול המומלצת לרוזציאה היא טיפול אינטנסיבי במטרה להשיג הפוגה והקלה. לאחר מכן יש צורך בטיפולי תחזוקה אחת לכמה חודשים. ניתן לשמר את ההפוגה שהושגה ע"י זיהוי והימנעות מאותם גורמים אישיים שאובחנו כגורמי התלקחות והחמרה למחלה. בחלק מהמקרים דר מגון ישקול שילוב תרופות או משחות.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

שים/י ❤️: אין החזרים מקופ"ח אך בעלי ביטוחי בריאות פרטיים בחברות הביטוח יכולים לקבל החזר בכפוף לפוליסה הרלוונטית.