טיפול בפיגמנטציה

טיפול פנים לפיגמנטציה

פיגמנטציה היא תופעה של הופעת כתמים בצבע שונה מהגוון המקורי של העור. הבעיה נוצרת כתוצאה של הצטברות פיגמנט כהה-חום, הנקרא מלנין בשכבות האפידרמיס והדרמיס. הסיבות המובילות לבעיות אלו הינן בראש ובראשונה נטייה גנטית (המשתקפת במוצא וסוג העור) אולם גם חשיפה סביבתית: חשיפה לשמש, תהליכים דלקתיים בעור, פרופיל הורמנלי והריון וחשיפה לתרופות מסוימות. 

הסרת פיגמנטציה בפנים

לא משנה מה הסיבה, פיגמנטציה בולטת בכל אזור, בדגש אזור הפנים מהווה בעיה נפוצה ומתסכלת, היוצרת בעיה חברתית המקשה על תפקוד יומיומי.

צפו בד"ר מגון מסביר על פיגמנטציה ודרכי הטיפול

ד"ר רונן מגון: "הטיפול בלייזר כולל סדרה של 2-3 טיפולים המתבצעים אחת לחודש וניתן לראות שיפור משמעותי כבר מהטיפול הראשון"

שים/י ❤️: אין החזרים מקופ"ח אך בעלי ביטוחי בריאות פרטיים בחברות הביטוח יכולים לקבל החזר בכפוף לפוליסה הרלוונטית.

הסרת פיגמנטציה בלייזר

הבהרת פיגמנטציה – הבהרת כתמי עור

מכשירי לייזר שולחים גלים באורכים שונים אל התא. הגל נקלט במלנין עצמו, והאנרגיה התרמית המחממת את הפיגמנט, גורמת לקילופו, להבהרה של העור ולעיתים אף להעלמה מוחלטת של הכתם. לא כל הכתמים ייעלמו לחלוטין. בחלק מהמקרים, הם יובהרו עד 80%.

הסרת כתמי שמש

כתמי שמש- לנטיגו: כתמים עוריים שטוחים ושיטחיים ובעלי גבולות מאוד ברורים וגוון בהיר עד חום כהה. הנגעים פזורים באזורים חשופים לשמש וניתנים לאיבחון בבדיקת רופא עור קצרה ולא פולשנית המבוססת על דרמוסקופיה (בחינת נגעים במכשיר ייחודי המגדיל את הנגע משמעותית ומאיר אותו באור מקוטב ולא מקוטב).
כתמי השמש מופיעים לרוב יחד במקביל לירידה באלסטיות והרחבת נימיות דם. הטיפול האפקטיבי ביותר בכתמים אלו הינו טיפול בלייזר או בקרני אור. הטיפול שובר את הפיגמנט לרסיסים המפונים מהעור באופן טבעי.

5/5
5/5 ציון מצוין על פי 98 חוות דעת
עפ''י מערכת חוות הדעת של אתר medreviews.co.il

melasma - מלזמה בפנים

סוגי פיגמנטציה נפוצים:
מלזמה:
כתמים חומים בהירים בעלי גבולות שאינם חדים, אשר לרוב ממוקמים על גבי המצח, לחיים ומעל השפה העליון ולעיתים גם במקומות נוספים.
בעיה זו נפוצה יותר בנשים וקשורה לגנים מסוימים, שינויים הורמונליים וחשיפה לשמש.
ניתן לסווג את המלזמה בהתאם לעומק בו הצטברות הפיגמנט היא מרבית – שיטחית-אפידרמלית, דרמלית או משולבת.
גורמי סיכום נוספים לבעיה הינם ביצוע שעווה בפנים, חשיפה לתנאי מזג אויר חם. הטיפול האפקטיבי ביותר הינו שילוב תרופות במשחות או בכדורים ובשילוב טיפולים פיזיקאליים כדוגמת טיפולי לייזר או פילינג כימי שטחי.
לכל מטופל, בהתאם לסוג המלזמה, גוון וסוג עור וטיפולים שנוסו בעבר, יש להתאים שילוב טיפול ייחודי.

פיגמנטציה הורמונלית - melasma treatment

פיגמנטציה הורמונלית, מדובר בפיגמנטציה שנגרמת כנראה בגלל שינויים הורמונליים, ומאפיינת בדרך כלל נשים

הסרת נמשים בלייזר

נמשים: כתמים חומים, קטנים ואחידים בגודל, המופיעים בדרך כלל אצל ילדים ומבוגרים צעירים משני המינים, בעלי עור בהיר ונטייה גנטית. הם שכיחים יותר בג’ינג’ים. הנמשים נוטים להתכהות כתוצאה מחשיפה לשמש ולהתבהר במהלך החורף הגיל. אם חשופים באופן כרוני לקרינת שמש, הנמשים גדלים ויוצרים כתמי פיגמנטציה גדולים ובלתי אחידים בגודל ובצורה.

העלמת נמשים / הבהרת נמשים

 

טיפול בנמשים: הימנעות מחשיפה לשמש ושימוש במסנן קרינה מספיקים על מנת למנוע התכהות של הנמשים. מי שבכל זאת ירצה להסיר נמשים, יצטרך לעבור פילינג כימי בינוני או עמוק או טיפול בלייזר.

שים/י ❤️: אין החזרים מקופ"ח אך בעלי ביטוחי בריאות פרטיים בחברות הביטוח יכולים לקבל החזר בכפוף לפוליסה הרלוונטית.

פוסט אינפלמטורי: כתמים חומים הנוצרים לאחר כל סוג של פציעה אצל אנשים בעלי נטיה. בדרך כלל מדובר באנשים בעלי גוון עור כהה יחסית. התופעה מופיעה אצל גברים ונשים. הכתמים יופיעו בכל מקום בו התרחשה פציעה. הפציעה יכולה להיות כתוצאה מטראומה לעור, כגון כוויה או פצעי אקנה או כתוצאה מפציעה “מכוונת”, למשל כתוצאה מפרוצדורה קוסמטית. לכתמים צורה המקבילה לצורה של הפציעה. כך כתמים אחרי פצעי בגרות ייראו ככתמים עגולים חומים בפנים, ואילו לפנגמנטציה תגובתית אחרי הסרת שיער, תהיה צורה של ראש המכשיר בו בוצע טיפול ההסרה.

ללא חשיפה לשמש שלב יצירת יתר של פיגמנט מוגבל למספר חודשים ואחרי תקופה זו הפיגמנטציה נעלמת בהדרגה אך זה יכול לקחת חודשים ארוכים ועד שנים ולעיתים נדירות לא להעלם בכלל. לעומת זאת, אם העור נחשף לשמש, הפיגמנטציה הולכת ומחמירה.

טיפול בפוסט אינפלמטורי: אנשים בעלי נטיה לפתח פוסט אינפלמטורי חייבים לנקוט בזהירות מקסימלית כלפי חשיפה לקרינת שמש אחרי כל פציעה בעור. שימוש מונע בתכשיר הבהרה מקטין באופן משמעותי את הסיכוי לפתח פיגמנטציה תגובתית. פילינגים שיטחיים מסייעים להיפטר מפיגמנטציה עמידה. במרפאתו של דר מגון, נעשה שימוש בתרופות, לייזרים ובפילינגים עם תוצאות מעולות.

לפני ואחרי 3 טיפולי לייזר ונטילת תרופה למטופלת עם כתם PIH

טיפולים במרפאה:
הטיפולים הזמינים במרפאה מותאמים לכל מטופל לאחר אבחון סוג הפיגמנטציה החל מטיפולים תרופתיים, מקומיים או טיפולי לייזר. בשנים האחרונות התפתח תחום הריפוי בלייזרים בצורה משמעותית. היום ישנה הבנה כי בעיית הפיגמנטציה מורכבת, ולכן גם פתרונה כרוך בשילוב מספר טכנולוגיות.
מחקרים אחרונים הדגימו כי טיפול משולב הכולל שתי טכנולוגיות של לייזר וטיפול מקומי ייחודי הוכיחו את עצמם במאות מטופלות כמוצלחים ביותר.


טיפול בפיגמנטציה בלייזר

טיפלי הלייזר כוללים טכנולוגיה לטיפול ברכיב הפיגמנט (לייזר באורך גל NM 1064) וטכנולוגיה לטיפול ברכיב הווסקולרי (לייזר שני מסוג PDL) בשילוב עם טיפול מקומי (הכולל מזותרפיה, הזרקות של תרופות שהוכחו כמבהירות פיגמנט לתוך האזור הבעייתי ובנוסף שימוש במסיכה נוזלית ומספר תכשירים מקומיים הנרקחים באופן אישי לעור המטופל/ת) הם שוברי שיוויון בתחום המלזמה ופיגמנטציה של עור הפנים.

 

 

שים/י ❤️: אין החזרים מקופ"ח אך בעלי ביטוחי בריאות פרטיים בחברות הביטוח יכולים לקבל החזר בכפוף לפוליסה הרלוונטית.

טיפול בפיגמנטציה המלצות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

שים/י ❤️: אין החזרים מקופ"ח אך בעלי ביטוחי בריאות פרטיים בחברות הביטוח יכולים לקבל החזר בכפוף לפוליסה הרלוונטית.