מילוי קמטים נזולאביאלים וקמטי מריונטות

קמטים נזולאביאליים (קמטי אף-פה) הם בעצם קפלי החיוך- המעבר האנטומי העדין בין האף לשפתיים. קמטים אלה נקראים גם קמטי גרביטציה כי כוח הכבידה – יחד עם אובדן האלסטיות של העור, היחלשותן של רקמות החיבור התומכות בעור ואובדן נפח בעור – הם שגורמים לעור לצנוח וליצור קפלים.

ניתן לשפר את מראה העור על ידי הזרקה של חומצה היאלורונית לאזור עצמות הלחיים ולנקודות מפתח נוספות בפנים, שמרימות את הקמט בעקיפין, כדי להרים את צניחת העור ולהשיב את הנפחים שאבדו.
לעיתים, הפתרון האפקטיבי הוא לאו דווקא למלא את הקמט באופן ישיר אלא לטפל בקפל שגרם להיווצרות שלו. לכן, ישנם אזורים בפנים שבהם ההזרקה נועדה כדי להרים, להקטין או להעלים את הקמט.

קווי המריונטה הם אותם קמטים הנוצרים בין הפה לבין הסנטר משני הצדדים, נקראים גם “קמטי הדאגה”, שמקנים מראה המזכיר ליצן עצוב.

הקמטים נוצרים עקב צניחת הלחיים המשולבת עם איבוד נפח שומן תת עורי ונסיגה בעצמות הפנים. תהליך זה מתחיל כבר סביב גיל השלושים והתערבות מוקדמת כבר בשלב זה קשורה לתוצאות טובות יותר בגילאים מבוגרים, עד שני עשורים מאוחר יותר. במקרים אלו ניתן ורצוי לטפל באמצעות הזרקת חומר מילוי.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

שים/י ❤️: אין החזרים מקופ"ח אך בעלי ביטוחי בריאות פרטיים בחברות הביטוח יכולים לקבל החזר בכפוף לפוליסה הרלוונטית.