הזעת יתר

הזעת יתר הינה תופעה מטרידה וטורדנית המופיעה ב0.5%-1% מאוכלוסית העולם. לרוב ההזעה יכולה להופיע בבית שחי, כפות ידיים כפות הרגליים , פנים או במקומות נוספים.

הזעת יתר בבית שחי:
אנשים רבים סובלים מהזעה מטרידה בבית השחי, המלווה בריח לא נעים וכתמי חולצה רטובה המהווים מטרד אסתטי. האקלים החם והלח בארצנו הקטנטונת מעצים את הבעיה. ניתן למנוע את התופעה באמצעות טיפול פשוט, מהיר ואפקטיבי: הזרקת בוטולינום טוקסין לבית השחי.

הזרקת בוטולינום טוקסין מתאימה לגברים ונשים אשר סובלים מהזעת יתר, או לאלו שהתופעה מטרידה אותם אסתטית. גם בני ובנות נוער רבים אשר תופעות הלוואי של ההזעה גורמת להם מבוכה רבה, נעזרים בטיפול וחשים הקלה עצומה בהתמודדות החברתית.

לזיעה בגוף, כידוע, יש תפקיד חשוב ולכן חשוב להדגיש כי הפסקת ההזעה באזור בית השחי בלבד איננה מזיקה כלל, שכן כמות ההזעה באזור איננה משמעותית מבחינה פיזיולוגית. לכן, ההזעה בבית השחי היא מטרד אסתטי שממנו תוכלו להיפרד מהר מאוד.

מהלך הטיפול: מדובר בטיפול מהיר שמתבצע בקליניקה הפרטית של ד"ר מגון תחת מריחת משחת אלחוש כשעה לפני. לאחר מכן הרופא מזריק את הבוטולינום טוקסין לאיזורים הרלונטיים. את התוצאות ניתן לחוש תוך 7-10 ימים והוא נמשך לעד 6 חודשים.

הזעת יתר בכפות הידיים והרגליים
זוהי בעיה מורכבת יותר, מטופלים רבים סובלים מזיעה מרובה בידיים ומתביישים למעשה ללחוץ ידיים. בעיה זו מהווה מטרד פסיכולוגי וגורמת לירידה בבטחון האישי ודימוי עצמי נמוך.
ניתן לטפל בבעיה זו במספר דרכים

  1. תכשירים מקומיים מבוססים על מלחי אלומיניום כלוריד – מדובר בתכשירים דמויי דאודורנטים אך מכילים מלחי אלומיניום שלמעשה סותמים את נקבוביות הזיעה. מדובר בטיפול יעיל למקרים קל עד בינוני בלבד
  2. הזרקת בוטולינום טוקסין – טיפול מאוד יעיל המתבצע במרפאתו של דר מגון. כעבור 7- 10 ימים. כפות הידיים/ הרגליים מפסיקות להזיע, וחל שיפור ניכר בהזעה. הטיפול מתבצע תחת אלחוש מקומי ותחת גז צחוק. הטיפול יעיל לתקופה של עד 6 חודשים. ויש לחזור עליו על מנת לשמר את התוצאה
  3. פיתרון ניתוחי SYMPATHECTOMY – יעיל רק להזעת יתר בכפות הידיים – אינו עובד לכפות הרגליים. מדובר בפעולה פולשנית, שיש לה אחוזים גבוהיים של סיבוכים כמו הזעת יתר מפצה. כלומר הניתוח עזר הזעת היתר בידיים חלפה אבל נוצרה הזעת יתר באזור אחר בגוף (למשל בבטן, חזה, פנים וכדומה) הסיכוי לסיבוכים בניתוח זה מאוד גבוה 50-70% ודר מגון מציע זאת כאופציה אחרונה.
  4. מכשירי חשמל IONTOPHORESIS – מכשירים – אלו הם מכשירים בייתים מבוססי חשמל בזרם חשמלי ודורשים טיפול מתמשך 3 פעמים בשבוע טיפול של 30-40 דקות בכל פעם, וגורמים לשיפור מסויים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

שים/י ❤️: אין החזרים מקופ"ח אך בעלי ביטוחי בריאות פרטיים בחברות הביטוח יכולים לקבל החזר בכפוף לפוליסה הרלוונטית.