בוטולינום טוקסין

מהו בוטולינום טוקסין?

בוטולינום טוקסין הוא שם מסחרי לאחד מן הסוגים של בוטולינום טוקסין. מדובר בחלבון רעלן שכאשר מוזרק במינונים מדוייקם גורם להחלשת התכווצות השריר ולהתיישרות הקמטים. ישנם אזורים בפנים, בהם העור והשריר צמודים זה לזה, ובכך נוצרים קמטי הבעה. על ידי החלשת השריר, ניתן לטשטש ולהעלים קמטים אלה. הטוקסין נמצא בשימוש מעל 30 שנה לצרכים רפואיים ולמטרות אסתטיות.

לאיזה אזורים בפנים מזריקים בוטולינום טוקסין?
הטיפול בבוטולינום טוקסין מתבצע על ידי הזרקה לשלושה אזורים אנטומיים עיקריים: מצח, בין הגבות (זעף) וצידי העיניים (קמטי העורב). המטרה היא לשפר את נראות הקמטים ולייצר מראה מתוח וחלק ככל שניתן בהתאם לנתונים הטבעיים הקיימים.
חשוב להבדיל בין קמטים סטטיים לדינמיים. איך נדע להבדיל? בצורה פשוטה: כשמסתכלים במראה, האם הקמט נראה לעין? אם התשובה חיובית הרי שמדובר בקמט סטטי. במקרים כאלה הרופא ישקול הוספה של הזרקת חומצה היאלורונית מדוללת על מנת למקסם את התוצאה ולהאריך את משך האפקט.

שימושים נוספים:

  • קמטי ה- bar code – סביב הפה: לעידון ושיפור הקמטים מסביב לפה. נפוצים מאוד אצל מעשנים.
  • Gummy Smile או חיוך חושף חניכיים: ניתן לטפל בהזרקה מדויקת של בוטולינום טוקסין ולשפר מאוד את המראה.
  • בתי שחי: הזרקת בוטולינום טוקסין באיזור בתי השחי מפחית את השדר העצבי המכתיב לבלוטה להפריש זיעה. בטיפול קצר עם תוצאות מהירות ניתן להיפרד מהתחושה הלא נעימה.

סוגי בוטולינום טוקסין:
לבוטולוניום טוקסין A ישנם מספר שמות מסחריים המיוצרים על ידי יצרנים שונים. ישנם הבדלים מינורים בין הטוקסינים השונים, בעיקר ברמת האחסנה אך עקרון פעולתם זהה. הרופא מזריק את החומר לשריר וכעבור מספר ימים הוא עובר הרפיה והעור מקבל מראה מתוח ויפה.

החומרים הנפוצים בישראל:

  1. בוטולינום טוקסין
  2. דיספורט (בשימוש במרפאתו של ד"ר מגון)
  3. קסאומין

חשוב לציין כי השינוי בין החומרים הוא בעיקר ברמת שיטת האחסון.

תוך כמה זמן ניתן לקבל תוצאות?
תוצאה מקסימלית תוך שבוע- עשרה ימים

לכמה זמן נמשך האפקט?
בין שלושה לשישה חדשים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​

שים/י ❤️: אין החזרים מקופ"ח אך בעלי ביטוחי בריאות פרטיים בחברות הביטוח יכולים לקבל החזר בכפוף לפוליסה הרלוונטית.