טיפולי לייזר

טיפולי לייזר ברפואת עור מהווים את קדמת הטכנולוגיה והחידושים.

ברפואה ובפרט ברפואת עור ניתן לטפל במגוון שלם של בעיות עור באמצעות טכנולוגיות לייזר שונות. במרפאתו של דר רונן מגון יש למעלה מ-8 מכשירי לייזרים שונים המציעים את הטיפולים בטכנולוגיות החדישות ביותר שקיימות. לפניכם פירוט חלק מהטיפולים שניתן לבצע באמצעות המכשור:

הסרת יבלות בלייזר

יבלות הינם נגעים ויראלים עוריים שמועברים במגע ישיר או דרך חפצים. יבלות יכולות להיות בכל הגוף, אולם המיקום השכיח ביותר הינו בידיים וברגליים. ניתן לטפל ביבלות במספר דרכים חנקן נוזלי, משחות הבוססות על חומצה סאליצילית. במרפאתו של דר רונן מגון מתבצע הטיפול באמצעות לייזר ייחודי מסוג PDL של חברת סינרון או באמצעות לייזר CO2. הטיפול יעיל ובטוח. חשוב לציין כי בחירת הלייזר תלויה בסוג היבלת, מיקום היבלת, גיל המטופל ושיקול דעתו של הרופא ומידת שיתוף פעולה של המטופל או של הילד/ה.

פרטים נוספים ניתן לקרוא בעמוד הבא:

הסרת יבלות לצמיתות

 

הסרת קונדילומות בלייזר

מהן קונדילומות?

קונדילומות או בשמן הלועזי CONDYLOMA ACCUMINATUM הינן גידולי עור לא מסרטנים הנוצרים כתוצאה מחשיפה לוירוס הפפילומה הHPV.

 היבלות מופיעות באזור אברי המין של הגברים ונשים, סביב פי הטבעת ולעיתים נדירות יכולות להופיע גם ברירית הפה.
במבוגרים הן מתפשטות כמעט תמיד דרך מגע מיני, ובילדים, ובאופן נדיר, יכולות לעבור בהריון, או בזמן הלידה דרך האם, בלידה רגילה.
 
כיצד נראות קונדילומות?
1. נקודות חומות בהירות שטוחות המזכירות נוקודות חן שלא היו לפני
2. יבלות המקובצות יחדיו במעין סידור קבוצתי, לחלקם יש מראה כרובית
 
האם יש סימפטומים?
לרוב אין, אך ייתכנו סימפטומים כגון אי נוחות או גרד באזור הבושת
וכן כאבים הפרשות או דימום בעת קיום יחסי מין.
 

איך מאבחנים קונדילומות?

רופא עור מיומן ידע לזהות קונדילומות על סמך המופע העורי. לעיתים ייעזר בדרמוסקופ (זכוכית מגדלת שנמצאת בשימוש של רופאי עור).

נשים זקוקות לבצע בדיקות נוספות:

⇐ בדיקה גניקולוגית +פאפ ולעיתים שליחת הממצא לביופסיה.

⇐ קולפוסקופיה- כדי לבחון יותר טוב את צוואר הרחם ולהגדיל אזורים שלעיתים קשה לראות בעין רגילה.

בדיקה אופציונאלית נוספת:

⇐ משטח HPV ושליחה למעבדה לזיהוי סוג הזנים.

איך מטפלים בנגעים?

סוגי הטיפול הקיימים כיום לטיפול בקונדילומות הם:

º הקפאה בחנקן נוזלי.

º טיפול בלייזר.

º מחט חשמלית.

º תמיסות ו/או משחות.

º כריתה.

טיפול בלייזר לקונדילומות

הלייזר גורם להרס רקמתי מדויק באזור היבלת בעקבות העלייה בטמפרטורה מנזק תרמי. לרוב, הרופא יאלחש או ירדים את האזור לפני הטיפול. ייתכן ותרגישו אי נוחות מספר ימים לאחר מכן. צריך לזכור ששימוש בלייזר כדרך טיפול יכול לעיתים להשאיר צלקות שאמורות להטיב עם הזמן, וכמו-כן אינו מבטיח אי-צמיחה נוספת בעתיד. היתרון הגדול בלייזר לעומת חנקן הוא קיצור משך הטיפול: בחנקן יש צורך בסדרת טיפולים – בלייזר  נפתרים מהנגעים בטיפול אחד.

 

a

טיפול לייזר לפנים אדומות/רוזאצה/ קופרוז

מטופלים רבים סובלים מבעיית אודם בפנים, בעיה המכונה בשפה מקצועית ROSACEA, או קופרוז. בעיה זו נוצרת בשל הרחבת כלי דם. ובאה לידי ביטוי עם פנים אדומות. האודם מוחמר בחשיפה לשמש, שתיית אלכוהול, לרבות יין, אכילת מאכלים חריפים, פעילות גופנית, צריכת קפאין, חשיפה לחום או קור ועוד הרבה טריגרים נוספים. במרפאה של דר מגון ישנם מספר סוגי לייזרים בינהם PULSE DYE LASER, IPL, LONG PULSE ND YAG.שבהם דר מגון מטפל בצורה יעילה. מדובר בסדרת טיפולים 3-6טיפולים בהפרש של 3-4 שבועות כל אחד. וחל שיפור מאוד משמעותי באודם. הטיפול אינו כואב.
 

השאר תגובה

ד"ר מגון רונן

מומחה לרפואת עור ומין מטעם משרד הבריאות הישראלי, עוסק בתחום למעלה מ- 8 שנים. הוא חבר באיגודים הישראלי והאמריקאי לרפואת עור ומין

ההתמחויות שלנו

עקבו אחרינו

בקרו אותנו

בן צבי 10 מגדל הרכבת באר שבע

דילוג לתוכן