בוטוקס

מהו בוטוקס?

בוטוקס הוא שם מסחרי לאחד מן הסוגים של בוטולינום טוקסין. הוא נגזר מרעלן המחליש את התכווצות השריר לזמן קצוב. ישנם אזורים בפנים, בהם העור והשריר צמודים זה לזה, ובכך נוצרים קמטי הבעה. על ידי החלשת השריר, ניתן לטשטש ולהעלים קמטים אלה. הטוקסין נמצא בשימוש מעל 30 שנה לצרכים רפואיים ובהמשך למטרות אסתטיות.

לאיזה אזורים בפנים מזריקים בוטוקס?

הטיפול בבוטוקס מתבצע על ידי הזרקה לשלושה אזורים אנטומיים עיקריים: מצח, בין הגבות  (זעף) וצידי העיניים (קמטי העורב). המטרה היא לשפר את נראות הקמטים ולייצר מראה מתוח וחלק ככל שניתן בהתאם לנתונים הטבעיים הקיימים.
חשוב להבדיל בין קמטים סטטיים לדינמיים. איך נדע להבדיל? בצורה פשוטה: כשמסתכלים במראה, האם הקמט נראה לעין? אם התשובה חיובית הרי שמדובר בקמט סטטי. במקרים כאלה הרופא ישקול הוספה של הזרקת חומצה היאלורונית מדוללת על מנת למקסם את התוצאה ולהאריך את משך האפקט.

שימושים נוספים:

  • קמטי ה- bar code  (סביב הפה)- לעידון ושיפור הקמטים מסביב לפה. נפוצים מאוד אצל מעשנים.
  • Gummy Smile או חיוך חושף חניכיים: ניתן לטפל בהזרקה מדויקת של בוטוקס ולשפר מאוד את המראה.
  • בתי שחי: הזרקת בוטוקס באיזור בתי השחי מפחית את השדר העצבי המכתיב לבלוטה להפריש זיעה. בטיפול קצר עם תוצאות מהירות ניתן להיפרד מהתחושה הלא נעימה.

סוגי בוטוקס:

לבוטולוניום טוקסין A ישנם מספר שמות מסחריים המיוצרים על ידי יצרנים שונים. ישנם הבדלים מינורים בין הטוקסינים השונים, בעיקר ברמת האחסנה אך עקרון פעולתם זהה.  הרופא מזריק את החומר לשריר וכעבור מספר ימים הוא עובר הרפיה והעור מקבל מראה מתוח ויפה.

החומרים הנפוצים בישראל:

1. בוטוקס

2. דיספורט

3. קסאומין

תוך כמה זמן ניתן לקבל תוצאות?

תוצאה מקסימלית תוך שבוע- עשרה ימים
 

לכמה זמן נמשך האפקט?

בין שלושה לשישה חדשים

כ

השאר תגובה

ד"ר מגון רונן

מומחה לרפואת עור ומין מטעם משרד הבריאות הישראלי, עוסק בתחום למעלה מ- 8 שנים. הוא חבר באיגודים הישראלי והאמריקאי לרפואת עור ומין

ההתמחויות שלנו

עקבו אחרינו

בקרו אותנו

בן צבי 10 מגדל הרכבת באר שבע

דילוג לתוכן