הסרת נקודת חן

במרפאתו של ד"ר מגון ניתן לבצע הסרה של כל סוגי נקודות החן והשומות, בפנים ובגוף, הן כאלו שמאובחנות על ידו כמומלצות להסרה מבחינה רפואית והן נגעים שמפריעים למטופל מבחינה אסתטית אך תקינים קלינית. בהליך פשוט וללא כאב ניתן לבצע את הסרת הנגעים ולקבל תוצאות אסתטיות מעולות.

שיטות ההסרה המקובלות:

 • כריתה (אקסיזיה) – הליך זה יבוצע אם קיים נגע עורי החשוד כסרטן עור של תאי הקשקש (Squamous Cell Carcinoma) או סרטן עור של תאי הבסיס Basal) (Cell Carcinoma) במהלך הניתוח יכרת הנגע העורי וכן יכרתו שוליים של עור סמוך לגידול עצמו על מנת לוודא שלא נותרים תאים סרטניים ברקמה. החסרון בשיטה בהיותה חודרנית, הצלקת ארוכה מהנגע המקורי.
 • גילוח – גילוח נגע הבולט מבסיסו, בסקלפל וצריבת בסיסו במחט חשמלית. מטרת הגילוח להפחית עד כמה שניתן את הצלקת ולטשטשה. לעיתים קרובות בגילוח הצלקת הסופית אינה נראית כלל. לעיתים היא נראית כשקע קל / שינוי גוון קל, אך עור פנינו לעולם לא חלק לחלוטין ולפיכך המיקום מסווה היטב. לאחר הסרת נקודת החן או הנגע מתקבל גלד על העור שנושר לאחר כשבוע עד שבועיים ותחתיו צומח עור חדש . החיסרון הוא שאחוזי החזרה גבוהים יותר מבכריתה (כ-5%), אך גם עם חזרת הנגע הוא חוזר כשטחי וגדל לאיטו. יתרונה: הצלקת הזניחה ביחס לכריתה. מתאים רק לנגעים מורמים מעל פני העור. זוהי לרוב השיטה העדיפה והשיטה שבשימוש תדיר.
 • צריבה בחנקן נוזלי – חנקן נוזלי מותז על הנגע ומקפיא את התאים למוות. לאחר צריבת הנגע, מתפתחות כוויות קור המתבטאות בשלפוחיות ובהמשך גלד מתפתח באזור ותוך שבוע עד שבועיים גדל עור חדש. יתרונה של שיטה זו הוא בפשטות הטיפול. חסרונה הוא שעלולה להישאר צלקת לבנה. צריבה בחנקן נוזלי אינה מתאימה לנגעים עמוקים ובעלת אחוזי הופעה מחדש גבוהים.
 • צריבה בלייזר / מחט חשמלית – בדומה לצריבה בחנקן נוזלי. רק שהנזק לרקמה מופק מאור או חשמל והצריבה חמה. יתרונם ביחס לצריבה בחנקן נוזלי הוא שהצלקת אינה לבנה. מתאימים לנגעים שפיריים בעיקר. ההחלמה דומה לביופסית גילוח.

הוראות אחרי ניתוח להסרת נגעי עור, שומות ונקודות חן

כיצד יש לנהוג לאחר הסרת שומה, נקודת חן או נגע?

 1. אין להרטיב את האזור במשך ה-24 השעות שלאחר כריתת הנגע.
 2. יש לתת לפרפרים (סטריסטריפים), ליפול לבד ממקומם.
 3. אם היה שימוש בתפרים בלתי מתכלים, יש להסירם לאחר כ-5 ימים לאחר הכריתה.
 4. אין להשתזף באזור הניתוחי במשך מספר חודשים. (ניתן לכסות בפלסטר בים).
 5. אם נלקחה ביופסיה, התשובה ניתנת לאחר כחודש וחצי.
 6. יש להימנע ממאמצים באזור במשך 6 שבועות.
 7. יש להימנע מבריכה או רחצה בים במשך שבועיים.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​